ברוכים הבאים אל

יום עיון למעמדים

שע"י קהילת המעמדים בתוכנת תג – פרוג

הכינוס התקיים בסייעתא דשמיא

ביום ראשון, טו"ב באדר תשע"ח

במרכז פרוג בבני ברק – באדיבותם ובחסותם

סדר היום כפי שפורסם לקראת הכינוס:

16:00

ברוכים הבאים | מנחה הערב

בשם קהילת תג, ילווה אותנו בערב זה בטוב־טעם ובהשכל, ויגיש דבר דבור על אופנו, בחביבותו היחודית הבאה לידי ביטוי במהלך כל השנה, קדם מאן מלחי (מלכי) רבנן, ברוכים הבאים בשם ה'.

16:10

דברי פתיחה | חיים דיקמן

יו"ר ומנהל 'פרוג' – הבית של היוצרים. הוא, אשר מתוך משבצת ה'מעמד', הצעיד, קידם והקים את המפעל הגדול הזה, שבמסגרתו – בין היתר – קמו גם ניצבו, דור ענק של מעמדי איכות, אשר נעזרים ומשתבחים תחת המטריה הזו יום אחר יום, עבודה אחר עבודה. תחת קורת גג זו נתאסף בעזרת ה' ביום ראשון, ונרחיב וּנֶפַתֵּחַ את חוש היצירה והחזון, ונשמע את דבריו למודי־הניסיון ורווי־החזון של מקים קהילת תג היחודית, לה יש מקום של כבוד וזכות ראשונים בבית פרוג הגדול.

16:25

אורח הכבוד | ר' דניאל ווייסמאן

איש היצירה, מפתח ומחולל תוכנת העימוד הבלעדית 'תג', אשר באמצעותה ובמסגרתה יוצאים לאור ספרי הקודש בדורינו. התוכנה שמאגדת יכולות שילוב מדהימות, בקלילות, במהירות ובמשאבים נמוכים. במסגרת דבריו נשמע על החידושים שבתוכנה, אלו שנתווספו אליה לאחרונה, ועדיין לא למדנו להכיר אותם לאורך ולרוחב.

17:00

נפלאות הרב טקסט | ר' קובי ישורון

פלאי הרב־טקסט – RTA, יצירת מופת שהדהימה את עולם העימוד: סנכרון אוטומטי של הטקסטים בעבודות רב טקסט, תוך הזרמת הטקסטים אל מסגרותיהם, לרמותיהם ורשימותיהם, הביאו את עולם העימוד אל הבלתי יאמן. על כך, ועל חידושים נוספים והדגמות נלוות, נשמע ממי שתמיד נמצא אותו בשורה הראשונה של העזרה והסיוע בפורום קהילת המעמדים של תג. מי שנמצא שם מיום היווסדה ועד עתה, ונחוש תמיד לעזור.

17:50

שילוב בין תג לאינדיזיין | ר' נתנאל רותם

איש־אשכולות, אשר התוספים וכלי העזר שלו להכנה לעימוד הִנָם לשם דבר זה והתאזרחו בארגז הכלים כיד ימינם של מעמדים ועורכים רבים. בין היתר ידבר על ההשלמה הנצרכת והשילוב החכם בין תוכנת תג לאינדיזיין, כדי לחסוך בזמן ואנרגיה, ולהגיע לתוצאות מפוארות ומדויקות יותר, החל מתחילת העימוד, מיקומים ועוד, וכן טמפלטיזציה לשימור יכולות ומשאבים מעבודות קודמות.

18:40

אתוון דאורייתא | ר' חנוך ולדנברג

האותיות הם הנדבכים שבאמצעותם קם וניצב בניינו של הספר. הליטוש והסיתות בהם, פעמים שהוא בלתי נמנע, בפרט כאשר רוצים להגיע לתוצר מושלם ובגימור מדויק ואיכותי. לשם כך נקבל סקירה קצרה על יוניקוד, נלמד 'קצת' להתגבר על מהמורת ההתעסקות עם ה'גליפים', לשפץ או להוסיף בקובץ הפונט בתוכנת 'פונט־קריאטור', לייצא ולשמור את הקובץ כראוי, ונשלים עם עדכון נצרך בקובץ ה'מאפ' של תוכנת תג, וכן לעדכן 'צמדות־גליפים' שיוחלפו בגליפ משלב או ליגטורי.

18:40

מעריב | שלחן עגול וכיבוד

תפילת מעריב, בפרט לאלו הבאים ממרחק. כמו כן נתאסף סביב השלחן ללבן, לפתח ולהרחיב, לשתף ולהסביר, בנושאים שיעלו ויונחו על ידי חבר המעמדים, איש איש כפי הבנת לבו וניסיונו.

20:20

מעצמת עימוד | ר' דוד אברמס (אשורית)

איך נבנה את העסק נכון כ'מעצמת־שירות' עם מאגר לקוחות ענק ומרוצה, במחירים שטובים לנו מצד אחד, כשמאידך הלקוח מתוגמל מהצד השני. 'מיתוג בגרושים' – איך למתג את העסק במחיר של 'פלאפל', תמחור על קצה המזלג, וגם על הקשר הקלוש בין המחיר לשעה שנגבה מהלקוח, לבין מה שישאר אצלנו כ'נטו' אם נרצה להידמות לשכיר, ועוד פרטים טכניים וחשובים על הבאה לדפוס והמסתעף, ועל הרווח האישי שלנו אם נרתום את עצמנו לשלבים המאספים של הספר.

21:10

אמן העיצוב | ר' איתמר נתן

משא הנעילה מפי אמן העיצוב, איש המעוף ר' איתמר נתן, שמפתיע יום אחר יום את עולם הספר עם יצירותיו המשובחות והאיכותיות, הן בתחום הכריכות והשערים, ולאחרונה הבליח כמטאור בעולם הגופנים, והזריח אותו ביצירות־חן. נשמע בין היתר על תמחור נכון מול לקוח שרוצה מוצר איכות, ובסוף יבין גם איך לשלם עליו, ועוד כמה פניני־התמודדות עם לקוחות, שמקבלים לידיהם את היצירה, ושולחים הערות תיקון, כמו באים להנחות את היוצר, איך לקלקל את היצירה. איך באמת מתמודדים איתם ומוציאים אותם מרוצים ומכובדים, תוך שמשאירים את היצירה במיטבה.

21:50

דברי נעילה וסיכום

סיכומים ותובנות, ונעילת הכינוס עם שאיפות־עתיד!

22:00

סיום הכנס

הזמן קצר והמלאכה מרובה. מכונות הדפוס ממתינות לשאוב את הדפים ולהנציח עליהם את הקבצים שנכין…

מגוון הטבות יחודיות למשתתפי הכינוס:

תוספים, סקריפטים וכלי עזר שימושיים

ברכות מאליפות והוקרה מרובה
מאת חברי קהילת 'תג'
למארגני יום העיון, שרתמו עצמם שעות על גבי שעות
לארגון והצלחת האירוע, ה"ה

givun

סטודיו גיוון

rotam

רותם / אקסטרה־וורד

logo

המפואר

ישאו ברכה מאת ה'
ויראו במעשה ידיהם ברכה והצלחה וכ"ט

בעניני יום העיון ניתן לפנות למייל kafeugaveplag@gmail.com